BACK

karanfilonline.com, Türkiye ve Libya arasındaki ticari ilişkileri geliştirmeyi hedefliyor

16 February 2024

karanfilonline.com, Türkiye ve Libya arasındaki ticari ilişkileri geliştirmeyi hedefliyor

Karanfil Group Yönetim Kurulu Başkanı Murtaza Karanfil: "Güvenilir çevrim içi alışveriş platformu girişimi Türk üretici ve ihracatçılarına yeni bir alan açacaktır" dedi.

Karanfil Group'un güncel yatırımı karanfilonline.com Türkiye ve Libya arasındaki ticari ilişkileri geliştirmeye odaklanıyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, karanfilonline.com, sahip olduğu işletmeden işletmeye (B2B) ve işletmeden tüketiciye (B2C) altyapısı sayesinde Türkiye ile Libya arasındaki ticaret hacmini artırmayı hedefliyor. Böylelikle platform, Türk üretici ve ihracatçıların Libya’ya açılarak Türk iş dünyasının güvenilirliğini ve kalitesini yurt dışında temsil etme hatta güçlendirme fırsatı bulacak. 

karanfilonline.com'un kullanıcı dostu arayüzü, kolay gezinme özellikleri ve güvenilir alışveriş deneyimi sunma misyonu, müşterilere istedikleri ürünleri kolayca bulma ve hızlı bir şekilde satın alma işlemini tamamlama imkanı sağlıyor. 

Platform, güvenilir satıcılarla iş birliği yaparak kaliteli ürünleri müşterilere sunarken, ürün açıklamaları, fotoğrafları ve müşteri yorumlarıyla da detaylı bilgi sağlamayı amaçlıyor. Ayrıca, güvenli ödeme seçenekleriyle alışverişi güvence altına alırken müşteri memnuniyetini de hızlı lojistik ve kargo seçenekleriyle ön planda tutuyor.

Gelecekte Tunus, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Cezayir, Fildişi Sahili ve Afrika ülkelerinde de faaliyet göstermeyi hedefleyen platform, başta Kuzey Afrika ülkeleri olmak üzere geniş ölçekte potansiyel sunuyor.

- 'Afrika'daki ikinci büyük ihracat pazar'

Açıklamada görüşlerine yer verilen Karanfil Group Yönetim Kurulu Başkanı Murtaza Karanfil, Libya'nın Afrika'nın önemli ihracat pazarlarından biri olduğuna dikkati çekerek en güncel yatırımlarından biri olan karanfilonline.com'un, Afrika kıtasında derin tarihi bağları olan Libya ile ticari ilişkilere yeni bir soluk katacağını vurguladı.

Sahip olduğu geniş ürün yelpazesiyle uygun ve güvenilir çevrim içi alışveriş platformu girişiminin Türk üretici ve ihracatçılarına yeni bir alan açacağını belirten Karanfil, 'Dolayısıyla Türk ürünlerini Libya pazarıyla buluşturulmasına da imkan sağlayacaktır.' dedi.

Murtaza Karanfil, Libya'nın Afrika'daki ikinci büyük ihracat pazarı olduğunu belirterek, 'Ülkenin hinterlandı Türk iş insanları için önemli fırsatlar sunuyor ve Libya'yı bölgede Mısırdan sonra Türkiye'nin ikinci en büyük ihracat yaptığı ülke konumuna getiriyor. Libya'da doğru adımların atılması halinde ihracat hacmi 10 milyar dolar seviyelerine çıkabilir. Toplam ticaret hacmimiz ise 15 milyar dolar seviyelerine çıkabilir.'

Karanfil, karanfilonline.com ile birlikte sadece Türkiye ile Libya arasındaki ticaretin değil, aynı zamanda Kuzey Afrika ülkeleriyle iş birliğini genişleterek büyüme hedeflerine odaklanıldığını ifade etti.